banner1

Haberler

Ege Seramik, Autumn 2012 koleksiyonunu sektörün en önemli fuarı Cersaie'de sergiledi.

haber1Ege Seramik, Autumn 2012 koleksiyonunu sektörün en önemli fuarı Cersaie'de sergiledi.

Her yıl İtalya'nın Bologna şehrinde düzenlenen ve bu yıl 25-29 Eylül tarihlerinde gerçekleşen Cersaie Fuarı'nda Ege Seramik, 16. holde yer alan A56-B51 nolu standda Autumn 2012 koleksiyonuna ait 12 yeni seriyi ilk defa yurtdışında sergiledi.

Ege Seramik, fuarda Autumn 2012 koleksiyonuna ait dijital baskı teknolojisi ile ürettiği Alba, Atrium, Equinox, Dali, Hollywood, Magic, Time, Palermo, Cube, Woodcut ve Como serileri ile Albis serisine yer verdi.

 
Equinox ve Dali serileri, Autumn 2012 koleksiyonunda ilgiyi üzerine çeken seriler arasında yer alıyor.
 
EQUINOX: Doğallığını dokusunda gizliyor.
Equinox serisi, ağaç dokusu sayesinde hem doğallığı ile ön planda, hem de sırlı granit olma özelliği ile dış etkenlere karşı dayanıklı. 30x60 cm ve 45x45 cm ebadında üretilen ve Digital Tile ürün grubunda yer alan serinin bej, kahve ve beyaz renk seçenekleri bulunuyor.
 
DALI: Doğal taş dokusu, mermer deseni ile vurgulanıyor.
Tüm dünyada trend olan doğal taş dokusu, Dali serisinde mermer deseni ile vurgulanıyor. Ürün yüzeyinde ise belirgin ve kontrast efektler ön plana çıkıyor. 30x60 cm ve 45x45 cm ebadında dijital baskı teknolojisi ile üretilen serinin 2 ayrı renk alternatifi bulunuyor.
 
 
Koleksiyonda Albis, Palermo, Magic ve Como serileri ile doğal taş dokusu ve estetik detaylar seramik yüzeyine yansıyor.
 
ALBIS: Beyazın büyüsü, altın ve platinin çarpıcı estetiği ile buluşuyor.
25x75 cm ebadında duvar karosu olarak üretilen serinin şık dekorları mekânların atmosferini değiştiriyor. Perle ve Insignia dekorların desenindeki estetik detaylar, altın ve platinin çekiciliği ile buluştuğunda üstün zevklere hitap ediyor.
Mat beyaz ve parlak beyaz duvar karoları ise Perle ve Insignia dekorların yanı sıra metal efektli pvd bordürler ile kullanıldığında daha da çekici hale geliyor.
 
PALERMO: Antik çağ esintisi, doğa ile bütünleşiyor.
Dijital baskı teknolojisi ile 45x45 cm ebadında yer karosu olarak üretilen Palermo serisi, mat taş dokusu sayesinde, özellikle dış mekânlarda doğa ile uyum sağlıyor.
Sırlı granit özelliği sayesinde dış etkenlere karşı dayanıklılık gösteriyor ve ayrıca yoğun yaya trafiğinin olduğu alanlarda kullanım kolaylığı sağlıyor.
Antik çağ mozaiklerinden esinlenerek tasarlanan serinin ceviz, bej ve gri renk alternatifleri bulunuyor.
 
MAGIC: Tasarımı doğadan izler taşıyor.
25x40 cm ebadında krem, kahve ve gri renklerde duvar karosu olarak dijital baskı teknolojisi ile üretilen Magic serisinin parlak çakıl taşlarından oluşan rölyef dokulu tasarımı doğadan izler taşıyor.
Sırlı granit özelliği ise dış mekân dekorasyonunda kullanım imkânı sağlıyor.
 
COMO: Birbirinden farklı taş dokular ile kalıpların dışına çıkıyor.
Dijital baskı teknolojisi ile 33x33 cm ebadında gri ve bej renklerde sırlı granit yer karosu olarak üretilen serinin farklı dokudaki doğal taşlardan oluşan tasarımı, bahçe ve teras gibi dış mekânların doğal atmosferi ile bütünleşiyor. Dörtlü olarak kullanıldığında oluşan geometrik desen ise sıradanlığı ortadan kaldırıyor.

Ege Seramik, "Çevre Altın Ödülü" kazandı.

haber2Ege Seramik, "Çevre Altın Ödülü" kazandı.

Ege Seramik, EBSO 2011 yılı "Çevre Altın Ödülü" kategorisinde üçüncülük ödülü kazandı.

Ege Bölgesi Sanayi Odası'nın fahri üyeleri, çalışanları ve öğretim üyelerinden oluşan komite tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda, çevreye duyarlı uygulamaları ve başarılı geri dönüşüm projeleri ile Ege Seramik, "Çevre Altın Ödülü" kategorisinde üçüncülük ödülü almaya hak kazandı.
 
25 Haziran 2012 tarihinde EBSO Sanayiciler Kulübü'nde düzenlenen ödül törenine katılan Ege Seramik Genel Müdürü Sayın Göksen Yedigüller, doğal kaynakları tüketmek yerine kaynakları etkin kullandıklarını ve kaynak tüketimini azaltarak geri dönüşüm sağladıklarını belirtti.
 
Sayın Yedigüller, atık su ve proses atıklarından elde edilen hammaddeyi seramik üretiminde kullandıklarını, böylece atık maddeleri depolamak yerine üretimde kullanarak mazot ve depolama alanından tasarruf sağladıklarını dile getirdi. Elektrik enerjisi üretim tesisinden çıkan atık ısıyı kullanarak doğalgaz tüketimini azalttıklarını ve elektrikli forklifte geçiş yaparak emisyon değerlerini sıfıra indirdiklerini sözlerine ekleyen Yedigüller, bu sayede hava kirliliğini önlemeye katkıda bulunduklarının altını çizdi.
 
Törende EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ender Yorgancılar tarafından Ege Seramik Genel Müdürü Sayın Yedigüller'e plaket takdim edildi.

Ege Seramik, Coverings 2012 Fuarı'nda farklılık yaratan serileri ile ilgi odağı oldu.

haber3Ege Seramik, Coverings 2012 Fuarı'nda farklılık yaratan serileri ile ilgi odağı oldu.

Ege Seramik, Amerika'nın Orlando şehrinde 17-20 Nisan tarihleri arasında düzenlenen Coverings 2012 Fuarı'nda birbirinden özel serileri ile yabancı ziyaretçilerin beğenisini kazandı. 4351 nolu standda sergilenen Essence, Ephesus, Marina ve Malibu serileri ise oldukça ilgi gördü.

İlgi odağı olan serilerin yanı sıra Altavilla, Atlantic, Carrara, Classico, Casa, Montana, Pure, Emperador, Romina, Sahara, Vista, Canyon, Legend, Palais ve Villa serileri de kaplama malzemeleri alanında dünyanın en büyük fuarlarından biri olarak kabul edilen Coverings 2012'de sergilendi.
 
Ege Seramik, ağaç dokusu ile mekanlara doğallık katan Marina serisi, yüzeyde hijyen sağlayan HiCoat nano teknoloji ürünü Emperador serisi ve Digital Tile ürünü Essence serisi ile dikkatleri üzerinde toplamayı başardı. Mermer deseni ile ön plana çıkan Carrara serisi ve ahşap görünümlü Atlantic serisi ise beğenilen seriler arasında yer aldı.